مقاله تاثیر بهره وری بر ارتقا وبازدهی عملیات رشته اقتصاد

مقاله تاثیر بهره وری بر ارتقا وبازدهی عملیات

به صفحه دریافت مقاله تاثیر بهره وری بر ارتقا وبازدهی عملیات خوش آمدید.

امیدواریم که مقاله تاثیر بهره وری بر ارتقا وبازدهی عملیات همان چیزی باشد که نیاز دارید.

قسمتی از متن و توضیحات مقاله تاثیر بهره وری بر ارتقا وبازدهی عملیات را در زیر مشاهده می کنید.

مقاله تاثیر بهره وری بر ارتقا وبازدهی عملیات

دسته بندی اقتصاد
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 32
حجم فایل 23 کیلو بایت

*مقاله تاثیر بهره وری بر ارتقا وبازدهی عملیات*


چكیده 

بقاء و تداوم فعالیت بنگاههای اقتصادی بویژه فعالان عرصه صنعت و تولید، به چگونگی انگیزش كاركنان بستگی دارد. هرچه مشكلات معیشتی كاركنان به تبع مشكلات اقتصادی جامعه بیشتر باشد تاثیر حقوق و مزایا به تبع شغل بیشتر است .بنابراین ضرورت دارد مدیران شركتها به این نكته اساسی توجه كامل داشته باشند. 

در این مقاله سعی شده كه ضمن بیان مبانی نظری تاثیر پرداخت بهره وری بر انگیزش كاركنان ، روش ارزیابی عملكرد كاركنان نیز ارائه گردد تا بر پایه آن پرداخت بهره وری صورت گیرد. 


مقدمه 
تحولات بنیادین در عرصه تجارت و اقتصاد در دهه های اخیر چنان پرشتاب بوده است كه مدیریت كسب و كار را پیچیده تر از قبل كرده است . 

در ادبیات اقتصادی ، عوامل تولید به سرمایه ، زمین و نیروی كار تقسیم شده است . درعوامل مذكور نقش نیروی كار در تمام عرصه های فعالیت از سطوح مدیران تا كاركنان ورده عملیاتی ، بسی مهمتر از عوامل دیگر است . 

در سازمانها بویژه شركتها وبنگاههای اقتصادی ، مهمترین مولفه ، در فرآیند كار وفعالیت انسانها هستند كه تصمیمات را اتخاذ می كنند سپس آن را به اجرا درمی آورند و برپایه آن تداوم فعالیت آینده را پیش بینی می كنند. 

تامین اهداف شركتها به میزان مطلوب ، مستلزم استفاده صحیح از قابلیتها وتوانائیهای نیروی انسانی و همچنین فراهم آوردن امكانات برای پرورش استعدادهای آنهاست . آنچه كه مدیریت شركتها را در انجام این مقصود یاری می دهد، استفاده از روشهاو ابزارهای متنوع است . طراحی نظام حقوق و دستمزد به منظور جبران خدمت كاركنان از جمله این روشها و ابزارهاست . 

هدف اصلی نظام حقوق و دستمزد برقراری ارتباط منطقی بین وظایف ومسئولیتهای شغل و فرد از یكطرف و میزان پرداختی به عنوان حقوق و مزایا از طرف دیگر است . به عبارت دیگر مقصود این است كه از طریق به كارگرفتن این تكنیك تعادلی در امر پرداخت بین حقوق و دستمزد متناسب با وظایف و مسئولیتهای شغل برقرار گرددتا به تلاشهای ارزشمند كاركنان فعال ارج گذاشته شود و تناسب منطقی بین كار و فعالیت هر فرد نسبت به مزد دریافتی او با كار و فعالیت فرد دیگر نسبت به مزد دریافتی او برقرارشود.


جایگاه نیروی انسانی 

نیروی انسانی مهمترین عامل تولید در شركتهای تولید تلقی می شود. به طوری كه تحقیق اهداف شركت با میزان و چگونگی فعالیت او مرتبط است .

وظایف و مسئولیتهای نیروی انسانی را می توان در سطح مدیریت و كاركنان (عملیات ) دسته بندی كرد كه اهمیت و اثرگذاری اجرای وظایف و مسئولیتها در سطح مدیریت به مراتب از سطح كاركنان بیشتر است . زیرا ضمانت تداوم فعالیت شركت به میزان قابل توجهی به نحوه اجرای مسئولیت مدیران بستگی دارد .

بنابراین آنچه كه مدیران انجام می دهند تاثیر قابل توجهی بر عملكرد شركت دارد. 

ذكر نكات فوق ، انكار یا تكذیب تاثیر فعالیت كاركنان بر عملكرد شركت نیست بلكه بررسی میزان تاثیر آنها بر عملكرد مدنظر بوده است . 

تجربه تاریخی بسیاری از شركتهای موفق و ناموفق نشان می دهد كه موفقیت وشكست بسیاری از آنها به نحوه عملكرد نیروی انسانی بستگی دارد. جملگی گواهی براهمیت جایگاه نیروی انسانی در مجموعه عوامل موثر بر فعالیتهاست . 

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” مقاله تاثیر بهره وری بر ارتقا وبازدهی عملیات ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – مقاله تاثیر بهره وری بر ارتقا وبازدهی عملیات – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
تاثیر بهره وری بر ارتقا وبازدهی عملیات,بنگاه های اقتصادی,تجارت,مدیریت کسب و کار,ادبیات اقتصادی,کار,حقوق و دستمزد,جایگاه نیروی انسانی,شرکت,دانلود ,دانلود مقاله,دانلود تحقیق,دانلود پایان نامه

جدیدترین و بهترین فایل های موجود در اینترنت برای استفاده کاربران در همین سایت گردآوری شده است. در همه زمینه ها می توانید تنها با یک جست و جو فایل خود را پیدا کرده و به سادگی دانلود نمایید. هنگام جست و جوی فایل از کلمات کلیدی موضوع یا عنوان مورد نظر خود استفاده نمایید.

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *