مقاله آشنایی با عناصر گوناگون آمیخته های تبلیغات رشته اقتصاد

مقاله آشنایی با عناصر گوناگون آمیخته های تبلیغات

به صفحه دریافت مقاله آشنایی با عناصر گوناگون آمیخته های تبلیغات خوش آمدید.

امیدواریم که مقاله آشنایی با عناصر گوناگون آمیخته های تبلیغات همان چیزی باشد که نیاز دارید.

قسمتی از متن و توضیحات مقاله آشنایی با عناصر گوناگون آمیخته های تبلیغات را در زیر مشاهده می کنید.

مقاله آشنایی با عناصر گوناگون آمیخته های تبلیغات

دسته بندی اقتصاد
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 24
حجم فایل 15 کیلو بایت

*مقاله  آشنایی با عناصر گوناگون آمیخته های تبلیغات*

 

آشنایی با عناصر گوناگون آمیخته های تبلیغات

چكیده :

تبلیغات ، بعد از ارتباطی استراتژی بازاریابی است . ارتباط عملی فراتر از ارائه اطلاعات   ( ارسال اطلاعات ) است . ارتباط موثر هنگامی برقرار میشود كه شخص اطلاعات درستی دریافت و تحلیل كند . بنابراین ارتباط باید به عنوان فرآیندی كه دارای عوامل متعدد است نگریسته شود .

گام اول دربسط وگسترش یك استراتژی موثر بازاریابی ، تشخیص مخاطب هدف است . تشخیص وتحلیل مخاطب هدف عملی است چون مخاطب مورد نظر روی آمیخته ابزارهای تبلیغات زمان ارتباط ، پیام ارسالی و تعداد بیشماری از سایر عوامل دخیل در یك استراتژی تبلیغات تاثر میگذارد .

شركت های زیادی نیاز به بسط و ایجاد استراتژی های تبلیغات را مورد توجه قرار داده اند . پاسخی كه مدیریت از مخاطبان هدف خود در بازار میگیرد ، تعیین كننده اهداف برنامه تبلیغات خواهد بود .

سلسله مراتب مدل تاثیر در تعیین این كه آیا اهداف باید به صورت پاسخ فروش یا پاسخ به ارتباط مطرح شوند ، ازارزش ویژه ای برخوردار است . یكی از جوانب توجه به اهداف تبلیغات بر این نكته مبتنی است كه آیا استراتژی برای آگاه دادن ، تشویق و ترغیب و با یادآوری طرح ریزی شده است یا خیر ؟ مقدار بودجه در نظر گرفته شده برای تبلیغات از صنعتی تا صنعت دیگر و یا از مارك و محصولی خاص تا محصولی دیگر متفاوت است . عوامل ایجاد تفاوت در سطوح گوناگون بودجه عبارتند از : كانال ، تناوب ابداع محصول و تغییر شكل آن ، تعداد و وجود مشتریان ، پیچیدگی واحدهای تصمیم گیری ، درجه استاندارد بودن محصول یا خدمت ، مقدار آگاهی مصرف كنندگان از فواید كالا یا خدمت و تناوب زمان خرید .

روش های گوناگونی برای تعیین بودجه تبلیغات مورد توجه قرار میگیرند . روش های معمول عبارتند از درصد فروش ، اهداف و وظایف و تساوی رقابتی .

مقدمه :

تبلیغات یكی از عناصر اصلی استراتژی بازاریابی یك شركت محسوب میشود . فعالیت های مرتبط  Promotion نقشی كلیدی در برقراری ارتباط بین بازار هدف و استراتژی اتخاذ شده ایفاد می كنند . به همین دلیل ، برنامه های تبلیغاتی سازمان باید به گونه ای طراحی شوند كه استراتژی رقابتی كلی سازمان را مورد حمایت قرار داده و به همین دلیل باید با تصمیمات مرتبط با قیمت گذاری نیز تعاملی پایدار ایجاد كند .

Promotion واژه ای است كه در طول زمان معانی گوناگونی به خود گرفته است . ریشه این كلمه در زبان لاتین به معنای حركت به سمت جلو بوده ، اما در تعریفی دیگر اخیرا” بدین گونه معنا شده است : ” برنامه ای تحت كنترل و كامل از ارتباطی برقرار شده بین روش ها و ابزار كه برای ارائه و معرفی یك شركت و محصولاتش به مشتریان بالقوه در كنار یكدیگر قرارداده شده اند . ” تبلیغات جنبه وظیفه ای ارتباط در بازاریابی را به عهده دارد . حال آنكه ارتباط چیزی بیش از ارائه اطلاعات است . ارتباط زمانی موثر محسوب میشود كه افراد ، پیام ارسالی را به خوبی درك كنند و پاسخی مناسب ابراز دارند .

استراتژی تبلیغات از طریق آگهی ، تبلیغات و روابط عمومی ، فروش شخصی و پیشبرد فروش جنبه عملی به خود میگیرد .

تبلیغات آگاهی دهنده ، مشوق و یادآوری كننده است . به كمك تبلیغات و ابزار تبلیغاتی است كه برای مثال ، یك فروشگاه از ارائه تخفیف ویژه خبر میدهد و مكان ، زمان وسایر تسهیلات ارائه شده برای خرید ( مثل استفاده از كارت های اعتباری ) را به اطلاع مشتریان بالقوه خود میرساند . با كمك تبلیغات و ارتباطات مفید آن میتوان مشتریان بالقوه را به خرید كالا تشویق كرد و یا انگیزه لازم را در ایشان به وجود آورد . بنابراین ترغیب مشتریان وایجاد رفتار خرید درآنان یكی دیگر از اهداف اصلی تبلیغات است . تعریفی قدیمی از تبلیغات می گوید : تبلیغات ارتباطی ترغیب كننده است .

همچنین ، به كمك تبلیغات میتوان مشتریان همیشگی را همواره در جریان وجود كالا قرار داد. حتی وفادارترین مشتریان نیز باید همیشه به خاطر داشته باشند كه فلان كالا یا فروشگاه همیشه بهترین خدمت و یا استفاده را برایشان به همراه داشته است .برای پاره ای از    شركت های بزرگ و موفق یادآوری به مشتریان دائمی در درجه اول اهمیت و جذب مشتریان جدید در درجه بعدی اهمیت قرار دارد .

برای تبلیغات اكثر كالاها و خدمات به ابزارهای گوناگون نیاز داریم . آمیخته های تبلیغات تركیبی است از روش های تبلیغات مورد استفاده در بازاریابی یك كالا یا یك خدمت .

 

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” مقاله آشنایی با عناصر گوناگون آمیخته های تبلیغات ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – مقاله آشنایی با عناصر گوناگون آمیخته های تبلیغات – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
آشنایی با عناصر گوناگون آمیخته های تبلیغات,بازاریابی,استراتژی,تشخیص مخاطب,برنامه تبلیغات,صنعتی,کانال,تناوب ابداع,واحد تصمیم گیری,مصرف کنندگان,درصد فروش,تساوی رقابتی,کالاها,استراتژی کشش,رانش طبیعت,دانلود ,دانلود مقاله,دانلود تحقیق,دانلود پایان نامه

جدیدترین و بهترین فایل های موجود در اینترنت برای استفاده کاربران در همین سایت گردآوری شده است. در همه زمینه ها می توانید تنها با یک جست و جو فایل خود را پیدا کرده و به سادگی دانلود نمایید. هنگام جست و جوی فایل از کلمات کلیدی موضوع یا عنوان مورد نظر خود استفاده نمایید.

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *