خانه / معارف اسلامی / روش تحقیق اخلاق و تربیت اسلامی رشته معارف اسلامی doc
با الهام از این سخن گرانقدر امام راحل كه فرمودند «هدف مخالفین شما این است كه بچه های شما را از اسلام منحرف كنند و جوانهای شما را از اسلام منحرف كنند، توجه كنید كه كودكها و جوانها را به تعلیمات اسلامی تربیت كنید تا انشاءالله كشورشما از آسیب مصوب بماند‍»

روش تحقیق اخلاق و تربیت اسلامی رشته معارف اسلامی doc

به صفحه دریافت روش تحقیق اخلاق و تربیت اسلامی خوش آمدید.

امیدواریم که روش تحقیق اخلاق و تربیت اسلامی همان چیزی باشد که نیاز دارید.

قسمتی از متن و توضیحات روش تحقیق اخلاق و تربیت اسلامی را در زیر مشاهده می کنید.

با الهام از این سخن گرانقدر امام راحل كه فرمودند «هدف مخالفین شما این است كه بچه های شما را از اسلام منحرف كنند و جوانهای شما را از اسلام منحرف كنند، توجه كنید كه كودكها و جوانها را به تعلیمات اسلامی تربیت كنید تا انشاءالله كشورشما از آسیب مصوب بماند‍»

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 29

حجم فایل: 18 کیلو بایت

فهرست

عنوان صفحه

مقدمه

بیان مسئله

ضرورت و اهمیت مسئله

سئوالات تحقیق

فرضیه های تحقیق

تعریف متغیرهای تحقیق

ابزار تحقیق

شیوه اجرا

نتیجه گیری

پیشنهادات

منابع

مقدمه

با الهام از این سخن گرانقدر امام راحل كه فرمودند : «هدف مخالفین شما این است كه بچه های شما را از اسلام منحرف كنند و جوانهای شما را از اسلام منحرف كنند، توجه كنید كه كودكها و جوانها را به تعلیمات اسلامی تربیت كنید تا انشاءالله كشورشما از آسیب مصوب بماند‍.»

با توجه به اینكه اسلام تمامی ضعفها و كاستیهای روحی و روانی، حتی اجتماعی و اقتصادی را ناشی از غفلت انسان از مبداء آفرینش ومعادمی داند، خداوند در قرآن كریم می فرماید:«هر كس از یاد كردن من خودداری كند، زندگی سختی خواهد داشت» لزوم توجه دادن دانش آموزان به فرایض دینی در شرایط فعلی جامعه، آشكار می شود. چرا كه فرایض دینی موجب افزایش تقوا می شود. « ای مردم خدایی را پرستید كه آفریننده شما و آنكه پیش از شما بودند باشد كه پارسا و منزه شوید.

تقوا بر اثر توجه و پایبندی به رعایت فرایض دینی حاصل شده و ضامن سعادت واقعی و ابدی انسانهاست . بنابراین هیچ آموزشی در مدارس بالاتر از ایجاد تقوا نیست.

فایل مفید دیگر:  مقاله بررسی نقش حجاب در جامعه رشته معارف اسلامی doc

قرآن مجید، تزكیه و تقوا را قبل از تعلیم و تعلم بیان فرموده است و این نشان از اهمیت تقواست. تحكیم پایه های فرایض دینی در مدارس باعث بیداری ، آگاهی، استقلال ، نجات دانش آموزان و در نتیجه نجات كشور از هر گونه انحراف می گردد.

بیان مسئله

دین برنامة كامل زندگی است كه از طرف خالق هستی، از آغاز خلقت انسان به وسیلة پیامبران از حضرت آدم (ع) تا خاتم (ص) برای انسانها آورده شده است. دین از همان ابتدا متناسب با رشد انسان در زمانهای مختلف، آئین نامه‌های تربیتی خاص هر دوره را ارائه داده است. در نهایت با بعثت خاتم پیامبران (ص) دین به مرحله كمال خود رسیده كه همانا دین اسلام است. خداوند برنامة زندگی انسانها را به وسیلة رسول باطنی (عقل) و رسول ظاهری (پیامبران) كه پیام آوران وحی و دین می‌باشد تدبیر می‌نماید. زندگی بدون وجود دین برای انسان پوچ و بی معنی است.

به عقیدة «آدلر» كه از تجارب سی سالة روانكاری خود سخن می‌گفت، كلیة بیماران روانی كه حس مذهبی خود را باز نیافتند. درمان نشدند همچنین «فروید» روانكاو اطریشی گمان می‌كرد كه جامعه نیاز به مذهب نخواهد داشت و تنها تمدن قادر خواهد بود كه انسان را اداره كند. و بی توجهی به ارزش وجودی انسان، قتل و غارت، ویرانگریها، باعث شد تا او از این نظر خود عدول كند.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” روش تحقیق اخلاق و تربیت اسلامی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – روش تحقیق اخلاق و تربیت اسلامی – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
اخلاق و تربیت اسلامی;اخلاق ;تربیت اسلامی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

همچنین ببینید

بررسی عوامل سازمانی موثر بر اخلاق كار در سازمانهای دولتی رشته معارف اسلامی doc

موضوع اخلاق و اخلاقیات از بدو تولد بشر تا این زمان كه عصر تكنولوژی و اطلاعات می‌باشد مطرح بوده است و مسئله‌ای نیست كه بتوان آنرا در زندگی اجتماعی و زندگی سازمانی نادیده گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *