دانلود قانون کار 43 ص رشته کارآفرینی zip

دانلود قانون کار 43 ص تحقیق قانون کار 43 ص مقاله قانون کار 43 ص قانون کار 43 ص

به صفحه دریافت دانلود قانون کار 43 ص خوش آمدید.

امیدواریم که دانلود قانون کار 43 ص همان چیزی باشد که نیاز دارید.

قسمتی از متن و توضیحات دانلود قانون کار 43 ص را در زیر مشاهده می کنید.

دانلود قانون کار 43 ص تحقیق قانون کار 43 ص مقاله قانون کار 43 ص قانون کار 43 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 43

حجم فایل: 37 کیلو بایت

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 43 صفحه

قانون كار قانون كار كه در تاریخ 2/7/1368 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و مواد ی از آن مورد اختلاف مجلس و شورای نگهبان قرارگرفته و در جلسات متعدد محمع تشخیص مصلحت نظام بررسی و با اصلاح موارد اختلافی و حسب ضرورت پس از كسب مجوز از مقام معظم رهبری با اصلاح و تتمیم مواد ی دیگر ، مشتمل بر دویست و سه ماده و یكصد و بیست و یك تبصره در تاریخ بیست و نهم آبان یكهزار و سیصد و شصت و نه به تصویب نهائی مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیده و طی نامه شماره 8840/267/ق مورخ 9/10/1369 مجمع به ریاست جمهوری واصل شده به پیوست جهت اجراء ابلاغ می گردد .
قانون كار فصل اول – تعاریف كلی و اصول ماده 1 – كلیه كارفرمایان ، كارگران ، موسسات تولیدی ، صنعتی ، خدماتی وكشاورزی مكلف به تبعیت از این قانون می باشند .
ماده 2 – كارگر از لحاظ این قانون كسی است كه به هر عنوان در مقابل دریافت حق السعی اعم از مزد ، حقوق ، سهم و سایر مزایا به درخواست كارفرما كار می كند .
ماده 3 – كارفرما شخصی است حقیقی یا حقوقی كه كارگر به درخواست و به حساب او در مقابل دریافت حق السعی كار می كند .
مدیران و مسئولان و به طور عموم كلیه كسانیكه عهده دار كارگاه هستندنماینده كارفرما محسوب می شوند و كارفرما مسئول كلیه تعهداتی است كه نمایندگان مذكور در قبال كارگر به عهده می گیرند .
در صورتیكه نماینده كارفرما خارج از اختیارات خود تعهدی بنماید و كارفرما آنرا نپذیرد در مقابل كارفرما ضامن است 0 ماده 4 – كارگاه محلی است كه كارگاه به درخواست كارفرما یا نمانیده او در آنجا كار می كند ، از قبیل موسسات صنعتی ، كشاورزی ، معدنی ، ساختمانی ، ترابری ، مسافربری ، خدماتی ، تجاری ، تولیدی ، اماكن عمومی وامثال آنها.
كلیه تاسیساتی كه به ا قتضای كار متعلق به كارگاه اند ، از قبیل نمازخانه ، ناهارخوری ، تعاونیها ، شیرخوارگاه ، مهدكودك ، درمانگاه ، حمام ، آموزشگاه حرفه ای ، قرائت خانه ، كلاسهای سوادآموزی و سایر مراكز آموزشی واماكن مربوط به شورا وانجمن اسلامی و بسیج كارگران ، ورزشگاه و وسایل ایاب و ذهاب و نظایر آنها جزء كارگاه می باشند .
ماده 5 – كلیه كارگران ، كارفرمایان ، نمایندگان آنان وكارآموزان و نیز كارگاهها مشمول مقررات این قانون می باشند .
ماده 6 – براساس بند چهار اصل چهل و سوم و بند شش اصل دوم و اصول نوزدهم ، بیستم و بیست وهشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، اجبار افراد به كار معین و بهره كشی از دیگری ممنوع ومردم ایران از هر قوم و قبیله كه باشند از حقوق مساوی برخوردارند و رنگ ، نژاد ، زبان و ماننده اینها سبب امتیاز نخواهد بود و همه افراد اعم از زن و مرد یكسان در حمایت قانون قرار دارند و هر كس حق دارد شغلی را كه به آن مایل است ومخالف اسلام ومصالح عمومی و حقوق دیگران نیست برگزیند .
فصل دوم – قرارداد كار مبحث اول – تعریف قرارداد كار و شرایط اساسی انعقاد آن ماده 7 – قرارداد كار عبارتست از قرارداد كتبی یا شفاهی كه به موجب آن كارگر در قبال دریافت حق السعی كاری را برای مدت موقت یا مدت غیر موقت برای كارفرما انجام می دهد .
تبصره 1 – حداكثر مدت موقت برای كارهایی كه طبیعت آنها جنبه غیر مستمر دارد توسط وزارت كار وامور اجتماعی تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید .
ت

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود قانون کار 43 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود قانون کار 43 ص – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
دانلود قانون کار 43 ص;تحقیق قانون کار 43 ص;مقاله قانون کار 43 ص;قانون کار 43 ص

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *