دانلود تحقیق سیستم های اندازه گیری 21ص رشته مکانیک zip

دانلود سیستم های اندازه گیری 21ص تحقیق سیستم های اندازه گیری 21ص مقاله سیستم های اندازه گیری 21ص سیستم های اندازه گیری 21ص

به صفحه دریافت دانلود تحقیق سیستم های اندازه گیری 21ص خوش آمدید.

امیدواریم که دانلود تحقیق سیستم های اندازه گیری 21ص همان چیزی باشد که نیاز دارید.

قسمتی از متن و توضیحات دانلود تحقیق سیستم های اندازه گیری 21ص را در زیر مشاهده می کنید.

دانلود سیستم های اندازه گیری 21ص تحقیق سیستم های اندازه گیری 21ص مقاله سیستم های اندازه گیری 21ص سیستم های اندازه گیری 21ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 27

حجم فایل: 103 کیلو بایت

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 27 صفحه

سیستم های اندازه گیری مدرس: رشته: تعمیرات مكانیك© اندازه گیری مفهوم اندازه گیری اندازه گیری عبارت است از سنجش كمیت در اجسام مختلف وقطعات با واحد مربوطه (مقرره) این اشكال نمونه هایی از اندازه گیرها را نشان می دهد.
توجه یادآوری متر نواری وخط كش فلزی و اندازه گیری با آنها به عهده هنرآموزان محترم است.
كولیس برای اندازه گیری اجسامی كه در اندازه گیری آنها نیاز به دقت زیاد نیست از خط كش فلزی و یا متر استفاده می شود ولی اگر اندازه گیری دقیقتری مورد نظر باشد از كولیس استفاده می شود.
كولیس متداولترین ابزار دقیق برای اندازه گیری می باشدكه به وسیله آن میتوان طول،قطرخارجی، قطر داخلی، وعمق اجسام را با دقت 1/0، 05/0، 02/0 حتی 01/0 میلیمتر اندازه گیری كرد كه نمونه هایی از اندازه گیری در این صفحه نمایش داده شده است.
كولیس از اجزاء وقسمتهای زیر تشكیل شده است.
1-خط كش مدرج فلزی(بدنه اصلی) 2-كشو متحرك متصل به فك متحرك 3-پیچ محكم كننده 4-شاخكها( برای اندازه گیری قطر داخلی لوله ها یا داخل دهانه ها) 5-فكهای ثابت ومتحرك (برای اندازه گیری محورها، میله ها، ضخامت ورقه ها .
.
.
) 6-ورنیه 7-تیغه عمق سنج روش اندازه گیری برای اندازه گیری جسم را مطابق شكل زیر بین فكها قرار داده وفك متحرك را به آن نزدیك می نماییم تا به میله بچسبد.
حال اندازه اصلی را از روی خط كش بر حسب میلیمتر خوانده وكسری میلیمترها را از روی تقسیم بندی ورنیه( یعنی هر خطی از ورنیه كه منطبق با یكی از خطوط خط كش باشد) می خوانیم.
از آنجا كه دقت اندازه گیری با كولیس و پیدایش آن مورد سوال هنرجویان عزیز می باشد چگونگی پیدایش و دقت كولیس را كه از طریق ورنیه خواننده می شود تا اندازه ای شرح می دهیم،سپس انواع كولیسها را از نظر شكل نشان خواهیم داد خواندن ورنیه برای اندازه گیری تا دقت 1/0 از تقسیمات ورنیه استفاده می شود.
اساس كارورنیه بر آن است كه در آن 9 میلیمتر را به ده قسمت مساوی تقسیم كرده ودر نتیجه هر قسمت ورنیه 1/0 از یك میلیمتر كمتر است.
با مقایسه این اندازه ها با اندازه های میلیمتری اختلاف اندازه 1/0 میلیمتر را می توان اندازه گیری كرد.
در این شكل كولیس دیجیتالی در حال اندازه گیری نشان داده شده است.
گونیای مركب یكی دیگر از وسایل اندازه گیری وسنجش گونیای مركب است كه دارای چهار قسمت اصلی به نام خط كش، مركز یاب، گونیا و نقاله است.
در این شكل این گونیا و نیز برخی از كاربردهای آن را ملاحظه می كنید.
همان طور كه ملاحظه می شود بنا به موارد استفاده میتوان هر یك از قسمتهای مختلف مثل نقاله، گونیا و یا مركزیاب را به همراه خط كش به كار برد.
گونیای تاشو این گونیا وسیله ساده است برای اندازه گیری و كنترل زوایا در شرایط مختلف كه به صورت های گوناگون ساخته میشود.
ضمنا یادآور می شود چون خود گونیا دارای درجه بندی نیست پس از تنظیم آن لازم است با مطابقت گونیا با یك نقاله، مقدار زاویه را تعیین كرد.
رعایت نكات اندازه گیری اندازه گیری باید با دقت واعتماد كامل انجام گیرد.
بنابراین لازم است كه وسیله اندازه گیری دقت لازم را داشته باشد.
و در موقع اندازه گیری باید ب

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق سیستم های اندازه گیری 21ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق سیستم های اندازه گیری 21ص – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
دانلود سیستم های اندازه گیری 21ص;تحقیق سیستم های اندازه گیری 21ص;مقاله سیستم های اندازه گیری 21ص;سیستم های اندازه گیری 21ص

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *