دانلود تحقیق تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41ص.DOC رشته مکانیک zip

دانلود تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41صDOC تحقیق تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41صDOC مقاله تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41صDOC تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41صDOC

به صفحه دریافت دانلود تحقیق تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41ص.DOC خوش آمدید.

امیدواریم که دانلود تحقیق تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41ص.DOC همان چیزی باشد که نیاز دارید.

قسمتی از متن و توضیحات دانلود تحقیق تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41ص.DOC را در زیر مشاهده می کنید.

دانلود تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41صDOC تحقیق تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41صDOC مقاله تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41صDOC تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41صDOC

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 45

حجم فایل: 39 کیلو بایت

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 45 صفحه

مقدمات و کلیات : این تحقیق در نظر دارد تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر را به روش المان محدود برسی کند و با توجه به حد اقل سه حالت آب وهوا در داخل مخزن نیرو های وارد به مخزن و تنش های مختلف را برسی و نقاط ضعف و قوت در جداره مخزن را در حالت استاتیکی مشخص نماید تاریخچه مطالعاتی: در خصوص مخاذن ضربه گیر شرح مختصری ارائه می گردد.
مخازن ضربه گیر معمولاً در شرکت ماشین سازی اراک ساخته می شوند و با در نظر گرفتن میزان ضربه قوچ حجم آب و هوای داخل طراحی میگردد .
بطوریکه حجم آب آنقدر زیاد نباشد که باعث عدم نوسان ( خاصیت میرا کنندگی ) شود و یا آن قدر کم که پس از تزریق آب به خط ا نتقال باعث هواگیری پمپ های مسیر گردد .
در نتیجه بهترین حالت آن است که موارد فوق رعایت شود از طرفی حجم آب بیشترین حالت ممکن خود باشد .
تا آنکه بتواند ضربه را بهتر میرا کند به عبارتی خاصیت میرا کنندگی آن بالا باشد .
مخازن ضربه گیر با توجه به میزان توانایی خنثی نمودن ضربه در حجم های مختلف ساخته می شوند .
گاهی بدلیل عدم امکان استفاده مخزن به دلیل ابعاد آن به مخازن کوچکتر و در کنار هم بر روی خط انتقال در انتهای ایستگاه های پمپاز نصب می گردد .
سطح آب موجود در این مخازن بایستی مرتب کنترل گردد و میزان آب موجود در مخزن کمتر از میزان تعیین شده نباشد به دلیل آنکه باعث هواگیری پمپ ها شده و شروع به کار مجدد پمپ ها را سخت تر می کند .
معمولا با نصب این مخازن در انتهای خطوط از تخریب اتصالات انتهای خط جلو گیری به عمل می آید و ضربات قوچ توسط نوسانآب و هوای فشرده در این مخازن خنثی می شود .
بیان مسئله: مسئله مورد برسی تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر می باشد .
در این خصوصا علاوه بر آن که بایستی مخزن متحمل ضربات وارد شونده آب بر اثر بر گشت وایجاد ضربه قوچ شود بلکه بایستی خللی در روند کار پمپ های خط نیز ایجاد ننماید همچنین بایستی متحمل تنشهای ایجاد شده بدنه مخزن بدلیل حالت استاتیکی مخزن با محتوای آب و هوای فشرده بگردد.
حال از روش المان محدود که یک روش کاملا شناخته شده برای آنالیز تنش در سازه است می بایست استفاده گردد که این امر مسئله ای است که محقق قصد دارد به آن بپردازد .
فرضیات: فرضیات تحقیق به علت ا ینکه در پی رد یا قبول فرضیات می باشیم دارای پایگاه اثباتی می باشد .
با توجه به عنوان تحقیق فرضیات ذیل طرح و مورد برسی قرار می گیرد فرض اول : مخزن در حالت سکون و حاوی آب و هوای تحت فشار باشد .
فرض دوم : ما می خواهیم در سه حالت مختلف ایستگاهی مخزن را مورد برسی قرار دهیم و تنشهای وارده بر اثر نیروهای داخلی مخزن در حالت استاتیکی آن را مورد برسی قرار دهیم .
.
سه حالت فوق عبارتند از: حالتی که حداکثر هوا در داخل مخزن وجود داشته باشد.
حالتی که حداکثر آب در داخل مخزن باشد .
و حالتی که آب و هوا به یک نسبت مساوی در مخزن وجود داشته باشند .
حال برای رسیدن به یک نتیجه کلی که در بر گیرنده سه حالت فوق باشد ، بحرانی ترین حالت را در نظر می گیریم.
چون در هر یک از

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41ص.DOC ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41ص.DOC – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
دانلود تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41صDOC;تحقیق تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41صDOC;مقاله تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41صDOC;تحلیل استاتیکی یک مخزن ضربه گیر 41صDOC

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *