تحقیق درباره قوانین فیزیک رشته فیزیک

دانلود تحقیق درباره قوانین فیزیک

به صفحه دریافت تحقیق درباره قوانین فیزیک خوش آمدید.

امیدواریم که تحقیق درباره قوانین فیزیک همان چیزی باشد که نیاز دارید.

قسمتی از متن و توضیحات تحقیق درباره قوانین فیزیک را در زیر مشاهده می کنید.

دانلود تحقیق درباره قوانین فیزیک

دسته بندی فیزیک
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 29
حجم فایل 30 کیلو بایت

*تحقیق درباره قوانین فیزیک*

 

فهرست :  

مقدمه

قانون جاذبه نیوتون

قانون اول نیوتون درباره حركت

اهمیت قانون اول

قانون دوم نیوتون درباره حركت

نیرو و شتاب

جرم و شتاب

قانون دوم نیوتون

قانون دوم نیوتون درباره حركت

كاربرد قوانین نیوتون

نورد الكترومغناطیسی

طیف الكترومغناطیسی

نخستین موتور الكتریكی فارادی

مسئله ساختار هسته اتمی

اتم بور

انرژی كلاسیكی اتم

قانون اهم، مقاومت

ضریب دمایی مقاومت

تكامل فیزیك

منابع


مقدمه ….

كمیت‌های فیزیكی … سنگ بنای علم فیزیك كمیتهای فیزیكی است كه ما برای بیان قوانین فیزیك از آنها استفاده می‌ كنیم از جمله می‌توان از طول، جرم، زمان، نیرو، سرعت و چگالی، مقاومت و شدت میدان مغناطیسی نام برد. بسیاری از این واژه‌ها مانند طول و نیرو در گفتگوهای روزمره نیز بكار می‌روند. مثلاً ممكن است گفتهشود: « من اینكار را هر قدر هم طول بكشد، بخاطر شما با تمام نیرو انجام می‌دهم». ولی در فیزیك باید واژه‌های به كمیتهای فیزیكی، مانند نیرو و طول را با وضوح و دقت تعریف كنیم و آنها را با مفاهیم روزمره اشتباه نگیریم. در مثال بالا معانی واژه‌های طول و نیرو هیچ ربطی به تعریف دقیق و علمی این كمیت ندارد. یك كمیت فیزیكی (مانندجرم) را موقعی تعریف شده می‌دانیم كه روشها یا دستورالعملهایی برای اندازه‌گیری آن بیان كرده و یكایی (مانند كیلوگرم) به آن نسبت داده باشیم. یعنی، در واقع یك استاندار برای آن تعریف بكنیم. نكته مهم تعریف این كمیت با یك روش مفید و عملی و پذیرفته شدن آن درسطح بین‌المللی است. تعداد كمیتهای فیزیكی آنقدر زیاد است كه مرتب كردن آنها خود مسئله‌ اصلی و مشكل است. این كمیتها از هم مستقل نیستند. بعنوان مثال سرعت برابر نسبت طول به زمان است

كاری كه باید بكنیم اینست كه ا زمیان تمام كمیتهای فیزیكی ممكن چند كمیت مشخص را انتخاب كنیم. و آنها را كمیتهای اصلی نبامیم. بقیه كمیتها را از این كمیتهای اصلی بدست می‌آوریم. آنگاه برای هر یك از این كمیهای اصلی استانداردی در نظر می‌گیریم. بعنوان مثال، اگر طول را كمیت اصلی انتخاب كنیم، متر را بعنوان استاندارد آن در نظر می‌گیریم و آن را با عملیات دقیق آزمایشگاهی تعریف می كنیم.

 1- قانون جاذبه نیوتون

نیرویی كه خط عمل آن را یك نقطه منفرد یا مركز عبور كند نیروی مركزی گویند. اگر مقدار نیرو فقط بستگی به فاصله از مركز داشته باشد و تابع جهت نباشد، نیرو را همگن می‌نامند. نیروهای مركزی از مبانی مهم فیزیك هستند، زیرا نیروهایی از قبیل نیروهای جاذبه‌ای، نیروهای الكترواستاتیكی و غیره در این گروه قرار دارند. نیروهای عكس‌العملی نیز ذرات بنیادی طبیعت، اساساً ازنوع نیروهای مركزی هستند. در حالتی ه دو ذره وجود داشته باشد، هر ذره بصورت یك مركز نیرو برای ذره دیگر عمل خواهد كرد.

جاذبه ….

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” تحقیق درباره قوانین فیزیک ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – تحقیق درباره قوانین فیزیک – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
قوانین فیزیک,انواع قوانین فیزیک,فیزیک,قانون جاذبه نیوتن,نیرو وشتاب,کاربرد قوانین نیوتن,موتور الكتریكی فارادی,ساختار هسته اتمی,اتم بور,انرژی كلاسیكی اتم,تكامل فیزیك,دانلود,دانلود تحقیق,دانلود مقاله,دانلود پایان نامه

جدیدترین و بهترین فایل های موجود در اینترنت برای استفاده کاربران در همین سایت گردآوری شده است. در همه زمینه ها می توانید تنها با یک جست و جو فایل خود را پیدا کرده و به سادگی دانلود نمایید. هنگام جست و جوی فایل از کلمات کلیدی موضوع یا عنوان مورد نظر خود استفاده نمایید.

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *