تحقیق درباره فیزیک کوانتومی رشته فیزیک

دانلود تحقیق درباره فیزیک کوانوتومی

به صفحه دریافت تحقیق درباره فیزیک کوانتومی خوش آمدید.

امیدواریم که تحقیق درباره فیزیک کوانتومی همان چیزی باشد که نیاز دارید.

قسمتی از متن و توضیحات تحقیق درباره فیزیک کوانتومی را در زیر مشاهده می کنید.

دانلود تحقیق درباره فیزیک کوانوتومی

دسته بندی فیزیک
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 18
حجم فایل 13 کیلو بایت

*تحقیق درباره فیزیک کوانتومی*


دنیای وارونه از محاسبات مقداری

 

ایده های عجیب و غریب می‌‌تواند منشأ كاملاًمعمولی داشته باشد.ایده كنونی زادگاهی به نام تگزاز دارد.در سال 1981 ویلر پدر روزنه سیاه و فیزیك نظری از دانشگاه تگزاز در آستین جلسه‌ای تشكیل داد.همه‌ی مهمان ها فیزیك‌دانهایی جوان با علاقه‌های مشترك دربنیان محاسبات بودند،همان موضوعی كه ویلر به آن اعتقاد داشت،و در آن سال اهمیت افزونتری یافت .در این جلسه بود كه بحث و مكالمه با چالز بنت ،یك فیزیك دان ABM ،جرقه‌ای را در ذهن یكی از محققان دانشگاه آكسفورد به نام دیوید دسچ ایجاد كرد.او بر این عقیده بود كه نظریه محاسبات (كامپیوتر) بر روی قانونهای نیوتن بنا نهاده شده است،نه بر اساس توصیفات اساسی دنیا كه بوسیله تئوری كوانتوم حمایت می‌شوند.

در هر صورت،صنعت كامپیوتر برای تحریك بیش از اندازه ریز تراشه‌ها شروع به كار كرده بود. این صنعت محاسبات بسیار گسترده‌ای را در هر ثانیه ممكن ساخته بود.اگر چه گرمای تولید شده باعث باقی ماندن ابدی سیلسیوم می‌شد ،برای رفع این مشكل دانشمندان تئوری مذكور رادر سال 1930 با پیشگامی ‍“آلان ترنینك” ارائه كردند .اما در جلسه ویلر ،داچ عقیده داشت “خیلی زودتر از حد انتظار ما خواهیم دید كه با استفاده از قانونها ‹ماشین كوانتوم› ما به جوابهای متفاوتی خواهیم رسید.

داچ كار خود را ابتدا به صورت كتبی بر روی كاغذ شروع كرد كه حالا ما نتایج آن را به صورت ملاحظاتی كلاسیك در این زمینه مشاهده می‌كنیم .این نتایج در سال 1985 منتشر شدند.نتایج نشان می دهد چطور كامپیوتر ها از قانون عجیب نیرو برد كوانتوم استفاده می‌كنند وچرا چنین كامپیوتر هایی اساساًبا كامپیوتر های معمولی تفاوت دارند.

15سال بعد انقلابی را كه داچ شروع كرد به تناسبی جهانی رسید.چنین كامپیوتر هایی برای مدت طولانی به عنوان وسیله‌ای مرموز وجادویی باقی ماندند اما به صنعت آینده كامپیوتر قدرتی عجیب بخشیدند وبعد از آن بحث جابجایی و تغیر مكان آن‌ها پیش آمد مشروط به آنكه به آن حد انتظار می‌رسند یا نه؟هیجان انگیز بودن این مسئله به قدرتش وامدار ومقروض نخواهد بود.هر چند كه بدون شك مدلهای امروزی این نمونه قدرت بسیار بالاتری دارند.

نقطه برتری چنین كامپیوتر هایی ،حل مسائل و انجام محاسباتی است كه اساساً بوسیله كامپیوتر های قراردادی اصلاً قابل انجام نیستند.این همان پتانسیل و نیروی بالقوه‌ای است كه باعث می‌شود برنامه تجارت كامپیوتر وبزرگترین برقراری ارتباطهای راه دور جهانی رونق فراوانی بیابد.این كمپانی ها شامل ABM ،هولت پاكارد ،لوسنت تكنولوژی ،AT،T،ماكروسافت.حتی پایگاهی در شهر نیویورك بنا شده است كه «مجیك تكنولوژی » نامیده می‌شود.و امید وار است با مجهز شدن در این زمینه به پول زیادی برسد.به وسیله یكی از قدرتمندترین نیروهایی كه از گسترش و توسعه كامپیوتر های كوانتوم ساطع شده است،آنها به راحتی كدهای سری تأثیر ناپذیر و غیر قابل نفوذ را خواهند شكست. آهنگ و زنگ خطر این مسئله در سال1994 به صدا در آمد .وقتی پیتر شورت در نیو جرسی نشان داد كه كامپیوتر های كوانتوم نسبت به نوع معمولیشان در كارخانه های متعدد بسیار سریترند و فاصله‌ی بسیاری با آنها دارند. 

پیدا كردن كارخانه ها با آن تعداد بالابسیار سخت خواهد بود.چرا كه سازنده های كد به عیب و حساسیت اطلاعات محصولاتشان اعتماد داشتند.با گسترش كامپیوتر های كوانتوم، چنین كد هایی كاملا متروك وبی استفاده خواهند شد. به محض اینكه اولین سایز كامپیوتر های كوانتوم وارد بازار شد،دولت و ارتش ملزم شدند تا بسیاری از كد گذاری‌های نا مناسب خود را واگذار كنند.

مطمئناً كارشناسان توانایی خواهند داشت كه همان كارههایی را انجام دهند كه كوانتوم ها انجام می‌دهند.پس آزمایش های ملی مختلفی شروع به برنامه ریزی های اساسی كردند .مخصوصاً موسسه‌ی استاندارد ها وتكنولوژی در بولدر ،لوس‌آلاموس،آزمایشگاه ملی در نیومكزیكو، كینگ‌دام،سنجش دفاعیكوانتومژانس تحقیقاتی در مالورن.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” تحقیق درباره فیزیک کوانتومی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – تحقیق درباره فیزیک کوانتومی – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
فیزیک کوانتومی,کوانتوم,محاسبات مقداری,فیزیک نظری,قانون های نیوتن,صنعت کامپیوتر,اینترنت کوانوتم,محاسبات کوانتومی,دانلود,دانلود مقاله,دانلود تحقیق,دانلود پایان نامه

جدیدترین و بهترین فایل های موجود در اینترنت برای استفاده کاربران در همین سایت گردآوری شده است. در همه زمینه ها می توانید تنها با یک جست و جو فایل خود را پیدا کرده و به سادگی دانلود نمایید. هنگام جست و جوی فایل از کلمات کلیدی موضوع یا عنوان مورد نظر خود استفاده نمایید.

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *